Street View Trusted czyli wirtualny spacer po apartamencie w Sea Towers

Wirtualny spacer
Zalety wirtualnych spacerów szczególnie doceniają hotele, pensjonaty, restauracje, kawiarnie oraz wszelkie pomieszczenia użyteczności publicznej.
Dzięki zastosowaniu interaktywnych panoramicznych zdjęć można uzyskać wrażenie przebywania w sfotografowanej przestrzeni. Zdjęcia tego typu uchodzą za nowoczesne i prestiżowe rozwiązanie. Zdjęcia panoramiczne są doceniane przez potencjalnych klientów. W efekcie wirtualny spacer możemy uznać za skuteczny element marketingowy, który potrafi bezpośrednio wpłynąć na sprzedaż.

Google Street View Trusted
Indoor Street View to usługa wirtualnej wycieczki uruchomiona przez Google. ramach Wirtualna wycieczka wykorzystywana jest technika interaktywnej panoramy 360, która jest znana z usługi Street View w mapach Google. Użytkownik odwiedzający opublikowaną wirtualną wycieczkę może poruszać się po pomieszczeniach budynku w dokładnie taki sam sposób jak użytkownik po ulicach miast w ramach StreetView.
Po opublikowaniu wirtualnej wycieczki link do niej jest wyświetlany w wynikach wyszukiwania Google Maps oraz Google+ i jednocześnie, Streed View stanowi świetne uzupełnienie wizytówki w ramach Google Moja Firma.
Powołując się na badanie Iposos MediaCT, które cytuje Google. Wizytówki połączone z wirtualnym spacerem dwukrotnie częściej wzbudzają zainteresowanie użytkowników.
Warto zaznaczyć że zdjęcia tego typu powinny być wykonywane przez rekomendowanych fotografów, którzy uzyskali plakietkę Google Street View Trusted. Takie wyróżnienie otrzymują tylko wyróżniający się twórcy, którzy opublikowali co najmniej 50 zatwierdzonych zdjęć sferycznych. Listę rekomendowanych fotografów można znaleźć na oficjalnej stronie Google: https://www.google.com/streetview/contacts-tools/

Przykład wirtualnej wizytówki na przykładzie apartamentu Sea Towers w Gdyni.
Niedawno mieliśmy przyjemność wykonania wirtualnego spaceru w apartamencie położonym nad samym Bałtykiem w Gdyni.
Wirtualny spacer został wykonany w dwóch odsłonach: przy oświetleniu sztucznym oraz naturalnym.
Apartament składa się z przedpokoju, z którego za pomocą interaktywnych strzałek możemy przejść do łazienki, sypialni lub do salonu z kuchnią. Co ciekawe za pomocą wirtualnego spaceru można przejść z salonu na balkon. Dzięki czemu użytkownicy mogą w pełni zobaczyć piękny widok z balkonu.
Poniżej prezentujemy porównanie fotografie w oświetleniu sztucznym i naturalnym oraz wirtualny spacer w oświetleniu sztucznym i naturalnym. Wirtualny spacer w trybie pełnoekranowym


Światło naturalne

Światło sztuczne

Street View Trusted czyli wirtualny spacer po apartamencie

Dodaj komentarz