HDR

Na czym polega ta technologia ?

HDR (High Dynamic Range) to technika, która umożliwia wykonanie fotografii o jakości zbliżonej do obrazu widzianego przez ludzkie oko. Nasze oczy wyrównują brak oświetlenia znacznie lepiej niż najnowsze matryce aparatów fotograficznych. Nawet w zaciemnionych miejscach jesteśmy w stanie dojrzeć niewielkie szczegóły, co jest zadaniem wyjątkowo trudnym dla aparatów. Technika HDR jest rozwiązaniem na ten problem. Polega na wykonaniu kilku fotografii (najczęściej od 3 do 5 sztuk) przedstawiających ten sam kadr podczas różnego poziomu doświetlenia. Następnie kilka sztuk fotografii zostaje scalonych w jeden obraz za pomocą odpowiedniego programu graficznego (np. Adobe Photoshop).

Na zdjęciu wykonywanym standardową techniką nie da się wydobyć wszystkich szczegółów w miejscach o niewystarczającej ilości światła. Natomiast w przypadku mocno naświetlonych wnętrz zdjęcia są po prostu prześwietlone. Rozpiętość tonalna standardowych fotografii jest mocno ograniczona. Technika HDR pozwala objąć szeroki zakres tonalny. Efektem czego jest dobrze naświetlone zdjęcie (jednocześnie nie prześwietlone).

Fotografia HDR dla właścicieli nieruchomości


Zdjęcia HDR to świetne rozwiązanie gdy planujesz sprzedać lub wynająć nieruchomość. Powoli standardem wśród profesjonalnych biur nieruchomości staje się wykonywanie zdjęć HDR. Dobrze doświetlone zdjęcia wyglądają zachęcająco dla potencjalnego inwestora i mogą stanowić istotny element wpływający na decyzje zakupowe. Powszechnie wiadomo że ludzie „kupują oczami”, tym bardziej gdy mowa o wyborze mieszkania wśród setek ofert na portalach ogłoszeniowych. Bardzo ważnym jest uwypuklenie atutów nieruchomości. Poza samą fotografią pomagamy w aranżacji zgodnie z techniką home staging, dzięki odpowiednim działaniom potrafimy uwypuklić detale, wydobyć piękno szczegółów tak aby Państwa nieruchomość zwracała uwagę potencjalnych odbiorców.

Fotografia HDR dla hoteli i pensjonatów

Współcześnie profesjonalna sesja fotograficzna to niemal obowiązek każdego hotelu oraz pensjonatu. Wykonujemy zdjęcia reklamowe odznaczające się najwyższa jakością jaką może zapewnić technologia HDR. Wszystkie zdjęcia są poddawane komputerowej edycji i retuszowi. Dokładamy wszelkich starań aby wnętrza hotelu wyglądały olśniewająco. Dobrze wykonane fotografie stanowią prawdziwą wizytówkę Państwa hotelu i potrafią w sposób znaczący wpłynąć na sprzedaż. Powszechnie wiadomo że zdjęcia HDR są skuteczną metodą na podnoszenie konwersji w największych serwisach ogłoszeniowych takich jak booking.com, Airbnb lub Trivago.

HDR fotografia i HDR zdjęcie to idealne formy publikacji obiektu biznesowego.

Dodaj komentarz