zdjęcia 360 stopni
zdjęcia 360 stopni

Zdjęcia 360 stopni

Rozwój Internetu i technologii wirtualnej rzeczywistości doprowadziły do nieoczekiwanej innowacji w świecie fotografii. Mowa tu o zdjęciach sferycznych. Zdjęcia 360 stopni wywołują mocne wrażenia wizualne, jednocześnie zwiększając immersję i odczucia związane z oglądanym obrazem. Są wyjątkowo efektowne i potęgują odczucia osoby je oglądającej. Prawdopodobnie już nie raz spotkałeś się z tego rodzaju twórczością na Facebooku, Instagramie lub stronach www.

Technologia zdjęć 360 stopni – dlaczego powinieneś ją wykorzystać?

Niezależnie od potrzeb i osobistych wymagań, warto zastanowić się nad wdrożeniem zdjęć 360 stopni do swojej rzeczywistości. To nowa przestrzeń, która jest coraz częściej wykorzystywana w codziennym życiu przez osoby prywatne i firmy.

Duże przedsiębiorstwa i media społecznościowe takie jak Facebook czy YouTube, dostosowały już swoje usługi, aby ułatwić ludziom udostępnianie zdjęć sferycznych i dzielenie się wrażeniami z całą społecznością.

Każdy z nas może wykorzystać zdjęcia 360 stopni przy promowaniu firmy, swojego wizerunku i budowaniu marki osobistej. Najłatwiej to zrobić, rozpoczynając współpracę z renomowanym fotografem, który wspomoże nas wysokiej klasy sprzętem fotograficznym, profesjonalną wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem w branży.

Jak duże możliwości oferują zdjęcia 360 stopni?

Zdjęcia 360 stopni umożliwiają oddanie klimatu oraz pięknych widoków w całej pełni i okazałości. To inna perspektywa, którą można obracać w pionie i poziomie. Pozwala zobaczyć całą scenerię fotografowanego miejsca. Daje możliwość uchwycenia całej przestrzeni, krajobrazu i sytuacji na jednej fotografii w panoramiczny sposób.

Wyobraź sobie moment, w którym oglądasz pejzaż górski na tradycyjnym zdjęciu i porównaj je z przestrzennym obrazem 360 stopni. Zwykły aparat jest ograniczony do kadru, który wybiera i rejestruje fotograf w wizjerze, podczas wykonywania zdjęcia. To około 90 stopni całości. Zdjęcie obrotowe 360 stopni rejestruje całą sytuację, pozwalając widzowi spojrzeć na niebo, lodowate zbocza, biel śniegu i zatopić się w scenerii, w której może odczuć to samo, co fotograf wykonujący dane ujęcie. Obejmuje zasięgiem rozległą przestrzeń.

Jak zrobić zdjęcie 360 stopni?

Producenci nieustannie wprowadzają nowe aparaty z funkcją panoramiczną i kamery 360 z opcją robienia zdjęć 360 stopni. Ten nowy kierunek jest już dziś tak samo dostępny, jak fotografia tradycyjna. Zdjęcia obrotowe można wykonać za pośrednictwem odpowiedniego sprzętu. Taką możliwość oferują także smartfony z dobrym aparatem. Nie potrzeba na to wielkich pieniędzy, więc technologia 360 stopni jest dostępna dla każdego. Choć dla najlepszych efektów lepiej skorzystać z usług profesjonalnego fotografa.

Jak wykorzystać zdjęcia 360 stopni?

Fotografia 360 stopni dzięki technologii Google Street View, jest wykorzystywana do wizualizacji różnych miejsc na całym świecie. Dzięki temu firmy mają możliwość tworzenia zdjęć 360 stopni, żeby zapewnić klientom wirtualny dostęp do swoich pomieszczeń, udostępniając tak zwaną wirtualną wycieczkę lub spacer.

Ta technologia bywa także nazywana fotografią produktową. To sposób prezentacji produktu, pozwalający ująć i przedstawić go pod wieloma kątami. Najczęściej składa się na to seria pojedynczych zdjęć, zrobionych pod równymi kątami i złożonych w jedno ujęcie, które symuluje obrót produktu. Dzięki prezentacji obrotowej konsument uzyskuje więcej informacji. Dziś oprócz nieinteraktywnych, prezentacje obrotowe 360° są również interaktywne. Użytkownik może obracać produkt myszką lub dotykiem.

Jeśli spełniasz standardy jakości, Google doda Cię do globalnej społeczności, co sprawi, że widoki Street View mogą przyciągnąć więcej klientów do Twojej firmy. Wystarczy, że uzyskasz wsparcie profesjonalnego fotografa, który zagwarantuje Ci optymalne możliwości wykorzystania zdjęć 360 stopni w Twoim biznesie. To z pewnością opcja z lepszymi możliwościami na profesjonalne wykonanie i wykorzystanie takich fotografii.

Jacek Żak Fotograf  z doświadczeniem w wykonywaniu zdjęć 360 stopni

Jacek Żak to fotograf, który specjalizuje się w tworzeniu zdjęć 360 stopni. Oferuje klientom najwyższej jakości obrazy i profesjonalną edycję. Dodatkowo zapewnia wsparcie w procesie wdrażania nowoczesnych technologii fotograficznych do ich przedsiębiorstw. Sprawdź możliwości, jakie gwarantuje ekspert Jacek Żak fotograf w Fotomirazak i już dziś wykorzystaj technologię zdjęć 360 stopni do promowania biznesu i pozyskiwania nowych klientów.

Przydatne linki

  1. Strona społecznościowa na facebooku
  2. Profil na mapach google
  3. Wirtualne spacery
Zdjęcia 360 stopni – wykorzystaj technologię!

Dodaj komentarz