Kupujący nie uregulował należności za wykonaną pracę.

Google Street View Fotograf

Kopalnia Soli Wieliczka znajduje się w województwie małopolskim. Sól, którą zbierano lokalnie na tych terenach od 3,5 tys. roku p.n.e., zaczęto wydobywać kopalnie od XIII wieku. Produkcja soli kuchennej do celów komercyjnych trwała do połowy lat 90., kiedy to kopalnia soli była jedną z najstarszych działających na świecie. Dziś jest zabytkiem, który można zwiedzać. Widzę imponującą salę recepcyjną, obserwuję dziesiątki niesamowitych posągów wyrzeźbionych w solnych ścianach, poruszam się po labiryncie galerii. Już z ekranu komputera widać mistrzostwo, z jakim kilkadziesiąt lat temu górnicy, ​​a później współcześni artyści rzeźbili w soli, aby nadać jej kształt i formę. Kopalnia Soli w Wieliczce to jedna z ulubionych kolekcji fotografa Google Street View.

Fotografia na kliknięcie myszą

Większość z nas korzystała z popularnego narzędzia Google, aby znaleźć swój dom, sprawdzić hotel wynajęty na wakacje lub miejsce w sezonie urlopowym. Mogliśmy nawet ulec ciekawości wirtualnego poruszania się po miejscach oddalonych o tysiące kilometrów od naszego miejsca zamieszkania. Uczestniczyć w wycieczkach niedostępnych lub niebezpiecznych dla przeciętnego podróżnika. Według danych udostępnianych przez Google, gdy konsumenci szukają firmy w Internecie, 40% korzysta z usług mapowych, a 38% z tych wyszukiwań prowadzi do wizyty ze zdjęciami fizycznej przestrzeni sklepu. Wpisy z fotografiami i wirtualne spacery Google Street View wykonane przez doświadczonego fotografa są dwa razy bardziej skuteczne w celach promocji i marketingu firmy niż tradycyjne metody.

Google Street View to projekt, który powstał jako odważny pomysł współzałożyciela Google, Larry’ego Page’a, który chciał stworzyć kompletną mapę całej Ziemi w oparciu o zdjęcia 360 stopni. W pierwszych miesiącach istnienia projektu miliony ludzi na całym świecie z zaskoczeniem obserwowało znane już z Google samochody z kamerami montowanymi na dachu – w tym siedem kamer, które zapewniają obrazy w wysokiej rozdzielczości pod różnymi kątami, a także czujniki laserowe pomagające zmierzyć głębokość i odległość. Stopniowo, w miarę postępów rozwoju projektu mapowania świata i łączenia elementów układanki, nadszedł czas na dodanie niedostępnych obszarów i wnętrz niegościnnych dla odwiedzających. Do floty fotografów Google Street View dołączyły trójkołowce i skutery śnieżne, a mieszkańcy, którzy wędrują po terenach z aparatem na plecach, również przejęli swoje obowiązki. Jedna z tych osób została sfotografowana na Burdż Chalifa – najwyższym budynku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Podobnie żądny przygód poszukiwacz oraz fan Google Street View fotograf, odważył się odwiedzić i uwiecznić aktywny wulkan Marum Crater położony na wyspie Ambrim w państwie Vanuatu.

Google Street View fotograf do zadań specjalnych

Kierowcy samochodów są zatrudniani przez Google w celu rozwijania projektu Google Street View. Niezbędnym warunkiem jest bardzo dobra znajomość terenu, w którym będą się poruszać i oczywiście bycie dobrym kierowcą, bez istotnych wykroczeń drogowych na swoich koncie. Zwykle są związani umowami o zachowaniu poufności, ale w anonimowych postach w mediach społecznościowych i na platformach internetowych zgłaszano już zabawne incydenty związane z osobami, które zostały sfotografowane lub z innymi osobnikami, którzy byli wielce niezadowoleni z bycia uwiecznionym przez fotografa Google Street View. Chociaż zdjęcia są edytowane w celu zamazywania twarzy i tablic rejestracyjnych, to nie wszystkim podoba się pomysł projektu Google z uwagi na anonimowość i prywatność.

Trekkerami Google są natomiast zwykli obywatele, którzy po złożeniu stosownej prośby i jej zatwierdzeniu wypożyczają od firmy sprzęt z aparatem i rozpoczynają swoje fotograficzne spacery. Muszą oczywiście spełniać określone kryteria, a następnie odpowiedzieć na pytania takie jak: Czy uzyskają potrzebne zezwolenia na fotografowanie? Czy będą promować fotografowany obszar za pośrednictwem organizacji, w której pracują? Oczywiście udział w takim przedsięwzięciu wiąże się z ciągłym przyciąganiem uwagi postronnych ludzi – zresztą co można powiedzieć o osobie spacerującej z innowacyjnym sprzętem fotograficznym Google? Dodatkowo każdy, kto chce, może również samodzielnie nabyć aparaty kompatybilne z Google Street View lub pożyczyć je od firmy w ramach programu wypożyczania sprzętu.

Warto nadmienić, że kierowcy i podróżni z aparatami Google Street View fotografują, ale nie obsługują aparatu w celu edycji zdjęć. Zdjęcia odbierają wykwalifikowani pracownicy Google Street View fotografowie, którzy zobowiązują się edytować je w oparciu o ściśle określone parametry, które zapewniają efekt trafiający na ekrany naszych komputerów i smartfonów.

Fotografowanie Polski i profesjonalne mapowanie kraju

W Polsce fotografowie Google Street View intensywnie działali w 2021 roku w celu aktualizacji i uzupełnienia obszarów naszego Państwa. Obecnie zdjęcia fotografów Google Street View obejmują między innymi miasta: Biała Podlaska, Chełm, Lublin, Puławy, Zamość, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Kraków, Nowy Sącz, Tarnów, Zakopane, Grodzisk Mazowiecki, Ostrołęka, Płock, Radom, Siedlce, Warszawa, Kędzierzyn-Koźle, Opole i inne miejscowości. Planując pracę przy Google Street View fotograf bierze pod uwagę pogodę, temperaturę i położenie słońca. Słońce powinno być na tyle wysoko na niebie, aby cienie nie zasłaniały budynków ani ich części. Dodatkowo unika się śniegu, mgły i deszczu, ponieważ mogą one powodować rozmycie obrazu w obiektywie aparatu. Zwykle fotograf Google Street View zaczyna pracę od centrum miasta, gdzie przemieszcza się większa liczba osób i przyjezdnych. Sprawia tym samym, że zdjęcia są bardziej przydatne dla dużej części populacji. Obecnie przygotowywany jest projekt nowej kamery Google Street View. Fotograf będzie mógł używać jej już od najbliższego roku. Aparat waży około 6 kg, ma wysoką rozdzielczość i jest wystarczająco lekki, aby można go było łatwo transportować oraz pasuje do wszystkich pojazdów.

Projekt Google Street View w ciągu ostatnich lat skutecznie zawładnął całym światem, wnosząc ze sobą kompletnie innowacyjne możliwości marketingu i promocji firm w sieci. Dzięki profesjonalnym usługom fotografa Google Street View Twoje przedsiębiorstwo może stać się obecne w Internecie i jeszcze bardziej wbić się w umysły klientów. W Foto-Mira-Żak jesteśmy profesjonalnymi fotografami Google Street View i z przyjemnością pomożemy Ci w rozwoju Twojej firmy. Skontaktuj się z nami i poznać kompletną ofertę.

Przydatne linki

Google Street View Fotograf

Dodaj komentarz