Średniowieczna w Sławutowie

Średniowieczna w Sławutowie

Obiekt Osada Średniowieczna w Sławutowie to bardzo ciekawy obiekt. Atrakcja turystyczna dla dużego jak i małego turysty. Wszyscy animatorzy, którzy pracują w osadzie są bardzo zaangażowani.W osadzie jest kilkanaście domeczków a każdy domek to inny temat z życia średniowiecznej osady:

Jest chata wodza gdzie można się dowiedzieć o uzbrojeniu średniowiecznego wojownika oraz poćwiczyć strzelanie z łuku Jest domek poświęcony garncarstwu gdzie można samodzielnie stworzyć naczynie z gliny. jest też domek poświęcony tkactwu gdzie można się dowiedzieć jak wyglądało tkactwo średniowieczne

W osadzie jest domek poświęcony zielarstwu .W domu z ziołami można się dowiedzieć o bardzo dużej ilości ziół i co ciekawe ta wiedza przydaje się współcześnie. Jest też średniowieczna domek kuchenny gdzie można się sprawdzić  w pieczeniu podpłomyków. Osada organizuje bardzo dużo wydarzeń i dlatego warto śledzić osadę na facebooku. Osrada zaczyna sezon uroczystym otwarciem ma ono termin koło 15 kwietnia. Oryginalne atrakcje w osadzie są organizowane z okazji majówki. Można wcieliż się w wojownika lub garncarza i wiele innych ról.
Jest też bardzo wiele interesujących atrakcji, których tu nie opiszę a dla których warto do osady przyjechać spędzić miło czas a zatem Osada Średniowieczna w Sławutowie to dobry pomysł na spędzenie czasu z dziećmi lub znajomymi. Osada nie prowadzi tylko facebooka ale również stronę www oraz instagram. warto tam zaglądać bo jest bardzo dużo interesujących treści pisanych jak i fotograficznych.

Osada Średniowieczna Sławutowo Facebook
Osada Średniowieczna Sławutowo strona www
Osada Średniowieczna instagram
Inne moje wirtualne spacery znajdziesz tutaj
Jeżeli lubisz fotografi ę sferyczną i wirtualne spaceryna mapach google kliknij tutaj wirtualne specer po osadzie na google maps

Osada Średniowieczna Sławutowo

Dodaj komentarz