wirtualny spacer od ul. Górniczej
wirtualny spacer od ul. Górniczej
Wirtualny spacer  od ul. Tkackiej
Wirtualny spacer  od ul. Tkackiej

Listopad to szczególny miesiąc dla większości z nas. Żyjemy w ciągłym biegu, brakuje nam czasu dla siebie, rodziny, znajomych. I nagle okazuje się, że ich już nie ma. Wyjechali lub po prostu, nie ma ich wśród nas. 1 Listopada to taki dzień, kiedy uświadamiamy sobie to najczęściej. Nagle pojawia się wtedy w nas potrzeba duchowości. Najbardziej smutne jest to, że w wielu przypadkach nawet nie możemy udać się na grób bliskiej osoby ze względu na dzielącą nas odległość. Globalizacja przyczyniła się do tego, że grody bliskich nam osób są rozsiane po całym świecie, a czasem to nas los skierował w odległy zakątek. Swoistym antidotum na taki smutek jest wirtualny spacer po cmentarzu.

1 Listopada to ten szczególny dzień, kiedy świat zmarłych jest nam bliższy. Pragniemy bliższej więzi z osobami, które znaliśmy, kochaliśmy, które do dziś mile wspominamy. Dla tych, którzy nie mieli możliwości odwiedzić grobów bliskich w tym ważnym dniu, przedstawiamy wirtualny spacer po cmentarzu komunalnym w Rumii. Dla każdego, będzie to z pewnością niezapomniane przeżycie. Obraz można bowiem dowolnie przesuwać poprzez klikanie myszką na wybrane jego punkty lub przez nawigację boczną, która pozwala obracać, powiększać i zmniejszać skalę obrazu.

Wirtualny spacer nie zastąpi możliwości zapalenia znicza na grobie, lecz pozwala na zmniejszenie tęsknoty, pozwala na doznania, które chociaż trochę ukoją smutek. Wywołają też zadumę, której coraz bardziej brakuje nam w tym zaganianym świecie.

Zdjęcia wykonywane były wieczorem, w dniu 1 Listopada. Dzięki temu są tak bardzo poruszające i nastrojowe. Opustoszały już cmentarz a także tysiące palących się zniczy tworzy niezapomniany klimat, który wprowadzi nas w świat wspomnień, kiedy te osoby śmiały się i płakały razem z nami. Wysoka jakość obrazu pozwala dostrzec wszystko to, co oglądalibyśmy, będąc faktycznie w danym miejscu. Udajmy się więc w ten niecodzienny spacer, a zamiast znicza na grobie, zapalny dla bliskiej, zmarłej osoby, świecę w oknie.

Wirtualny spacer po cmentarzu w Gdyni Cisowej

Wirtualny spacer po Cmentarzu Komunalnym w Rumi

Dodaj komentarz