MezoDent

MezoDent

MezoDent informacje ze strony http://mezodent.pl/

Borowanie, Nie dziękuje
Boisz się odgłosu i wibracji wiertła stomatologicznego? Przeraża Cię hałas i dlatego odkładasz wizytę w nieskończoność? Mamy dla Ciebie rozwiązanie. W naszej klinice staramy się, abyś czuł się komfortowo w każdej sytuacji, dlatego stosujemy system abrazji powietrznej – borowanie piaskiem (system Rondo Flex plus 360). Lekarz usuwa próchnicę z Twoich zębów przy użyciu strumienia wodno- powietrznego pod odpowiednim ciśnieniem z ziarnami piasku trójtlenku glinu. Mieszanina Al2O3 uderza w próchnicę zmienioną powierzchnię zęba, dzięki nadanej energii kinetycznej odrywa od zęba próchnicowo zmienione tkanki.

Zakres świadczonych w gabinecie usług:

 • Stomatologia zachowawcza: leczenie i odbudowa trwałych tkanek zęba za pomocą światłoutwardzanych wypełnień: leczenie kanałowe zęba.
 • Profilaktyka stomatologiczna polega na zapobieganiu powstawania chorób jamy ustnej, poprzez polerowanie, lakierowanie zębów, lakowanie bruzd u dzieci, likwidacja kamienia nazębnego tzw. skaling
 • Chirurgia stomatologiczna: usuwanie zniszczonych…
 • Stomatologia estetyczna – poprawa wyglądu jamy ustnej, zębów, drobna korekta wad zębowych

Sedacja wziewna  to bezpieczna metoda walki z lękiem i stresem podczas zabiegów stomatologicznych. Dzięki zastosowaniu właściwej metody pacjenci odczuwają uspokojenie i odprężenie, przy jednoczesnym zachowaniu świadomości.

 • Czy Twoje dziecko odczuwa stres związany z wizytą u stomatologa?
 • Czy Twoje dziecko denerwuje się siedząc na fotelu u dentysty?
 • Czy Twoje dziecko odczuwa lęk przed zabiegiem stomatologicznym?
 • Czy Twoje dziecko boi się zastrzyku?
 • Czy stresujesz się w związku z wizytą u dentysty?
 • Czy Ty odczuwasz lęk przed zabiegiem stomatologicznym?
 • Czy Ty odczuwasz obawę przed otrzymaniem zastrzyku?

Jeżeli na większość pytań odpowiedziałeś/-aś „tak” – poproś swojego stomatologa o przekazanie informacji na temat uspokojenia wziewnego.

Uspokojenie wziewne (sedacja wziewna), to podanie pacjentowi mieszaniny gazów medycznych za pomocą specjalnych maseczek o różnych rozmiarach dostosowanych do wieku i wielkości twarzy pacjenta. Pierwsze objawy działania są odczuwalne po około 3 minutach. Pacjent nie doznaje stresu, odpręża się i uspokaja, pozostając świadomym podczas całego zabiegu. Ze względu na właściwości znieczulające może być też stosowana podczas zabiegów o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu bólu. Efekty działania ustępują po upływie około 5 minut od zaprzestania wdychania mieszaniny.

Gazy tworzące mieszaninę znane są od ponad 100 lat i stosowane w uśmierzaniu bólu i anestezjologii, a ich działanie jest skuteczne i bezpieczne. Mogą być zatem stosowane niemal u wszystkich pacjentów, także dzieci.

Ważne linki

 

MezoDent
Tagi:

Dodaj komentarz