Zapraszam na wirtualny spacer, który zrealizowałem jako rekomendiwany fotograf Google.
Jeżeli chcesz bym stworzył wirtualną wycieczkę po Twojej firmie zapraszam do kontaktu.

Fotografia nocna

to moja wielka pasja. Moja fotografia nocna jest trochę metafizyczna ponieważ fotografuje na długich czasach. Przy takiej fotografii pojawiają się elementy , których w ciemności nie widać. Po zmroku przestrzenie miejskie nabierają zupełnie nowych, bajecznych kolorów. Stanowią dla mnie wymarzony temat zdjęć – tym bardziej, że istnieje bardzo wiele sposobów na fotografowanie miasta nocą i uwiecznienie nocnego życia metropolii .Fotografia nocna nie jest bowiem sztuką trudną, lecz wymaga od nas nieco innego, niż zazwyczaj, spojrzenia na otaczający świat. Jednak poniesiony wysiłek z nawiązką wynagradzają niesamowite efekty. Bardzo lubię chodzić po miejskich terenach nocą, gdzie jest dużo latarni. Takie oświetlenie tworzy bardzo ciekawe scenerie. Wybrzeże morskie z dobrze oświetlonym brzegiem to też bardzo ciekawy temat.

Nowoczesne aparaty cyfrowe

uwalniają nas od wielu uciążliwych czynności, będących zmorą aparatów poprzednich generacji. Mierzenia światła, ustawiania właściwych parametrów ekspozycji, ostrości. Pozwalają na natychmiastową kontrolę efektu. Na niekosztujące nas ani złotówki powtórzenie nieudanego ujęcia. Nie musimy już zgłębiać teoretycznych podstaw fotografii, by wykonać zdjęcie technicznie poprawne. Cała uwagę możemy skupić na tym, by zdjęcie było interesujące i dobrze skomponowane. Stosując dobry aparat cyfrowy możemy fotografować również na „oko” i po sfotografowaniu od razu widzimy efekt. Ta metoda jest często stosowana przez profesjonalistów ponieważ automatyka nie czuje smaku zdjęcia. Czasem zdjęcie ładniejsze jest ciemniejsze bo więcej widać w jasnych elementach. W fotografii wieczornej lub nocnej ważne jest też przygotowanie cyfrowe np. program graficzny czy program czytający pliki RAW czy pogram generujący pliki HDR.

HDR

Jako rekomendowany fotograf gogle tworzę zdjęcia HDR. Plik HDR składa się z 3 zdjęć jedno zdjęcie jest niedoświetlone 2x drugie zdjęcie jest naświetlone prawidłowo , trzecie zdjęcie jest 2x prześwietlone. Z kombinacji trzech zdjęć powstaje plik HDR, który zawiera elementy tych trzech fotografii. Kolejną sztuczką jest składanie dwóch trzech zdjęć w warstwy i wymazywanie lub maskowanie elementów które w fotografii nocnej są zbyteczne.

fotografia nocna

Moje nocne fotograficzne prace można oglądać na profilu autorskim google+

Zapraszam na wirtualny spacer, który zrealizowałem jako rekomendowany fotograf Google.
Jeżeli chcesz bym stworzył wirtualną wycieczkę po Twojej firmie zapraszam do kontaktu, sprawdź również atrakcyjny cennik

Fotografia nocna , fotografia ciekawych efektów i gry świateł

Dodaj komentarz